EPsol logo
       
Avaleht Põhikiri Arengukava 2012 - 2017
EetikakoodeksAstu liikmeksAruandlus Ürituste kalenderKetu veebiväljaanne
Juhatuse koosseisKontakt
  Prindi


PSORIAASI  TAASTUSRAVI

 

VEEPROTSEDUURID

 

Psoriaasi ja psoriaatilise artriidi ravi vajab veeprotseduuride järjekindlat teostamist.

Väga positiivselt mõjuvad ürdivannid ja vesivõimlemine.

 

Ürdivanni valikul peab patsient lähtuma teadmisest nahka ägestavatest komponentidest. Raviva toimega taimete taluvus või talumatus on vägagi individuaalne.

 

Vesivõimlemisel basseinis peab jälgima, et vesi ei oleks ülemäära kloorine. Kloori liigne sisaldus vees ägestab nahka ning mõjub psoriaasile pigem negatiivselt.

Samas on vesivõimlemine asendamatu taastusravimeetod haigetele liigestele. Vesivõimlemist on hea teostada rühmatööna juhendaja saatel aga samuti võib harjutusi selgeks õppida ka haige ise.

 

 

MUDARAVI

 

Haigete kogemused mudaravi osas on väga erinevad ning enne ravi alustamist on soovitav  konsulteerida oma arstiga.

 

Üldjuhul on mudaravil hea põletikuvastane toime. Järjekindla mudaravikuuri järel psoriaasikollete turse nahal kahaneb ning märgata on samuti põletiku taandumist.

 

Haigete liigeste korral on patsiendid märganud valu taandumist ja kergendatud tunnet liikumisel.

 

Mudaravi võib psoriaasi ka ägestada, mille põhjuseks on tavaliselt mudakomponentide talumatus. Mudaravi ei soovitata psoriaasi või psoriaatilise artriidi ägeda arengufaasi puhul ning siinkohal peab leppima teiste veidi mahedamate taastusravimeetoditega.

 

 

SOOLARAVI

 

 

Soolaravi teostatakse taastusraviasutustes reeglina soolakambrites. Psoriaasi soolaravikuuri on soovitav teostada vaid raviarsti soovitusel vältimaks kõrvaltoimeid teistele kaasuvatele haigustele.

 

Psoriaasi soolaravi positiivne efekt seisneb soola heas mõjus naharakkudele. Soolaravis kasutatakse tavaliselt meresoola. Erilise toimega on Surnumere sool, mida võib kasutada vannide tegemisel ka kodustes tingimustes.

 
     
 
Eesti Psoriaasiliit | Toompuiestee 10, Tallinn 10137 | © 1998-2009 Eesti Psoriaasi Liit