EPsol logo
       
Avaleht Põhikiri Arengukava 2012 - 2017
EetikakoodeksAstu liikmeksAruandlus Ürituste kalenderKetu veebiväljaanne
Juhatuse koosseisKontakt
  Prindi


PSORIAASI  VALGUSRAVI

 

Valgusravis ehk fototeraapias avaldavad samaaegselt mõju nii infrapunane, ultraviolett kui ka nähtav valgus. Valgusravi suurendab kiiritatavate kudede verevarustust, kiirendab ainevahetust, hävitab baktereid ja suurendab D vitamiini moodustumist, avaldades samas mõju rakulistele struktuuridele.

 

Psoriaasihaige nahk on valguskiirgusele samamoodi tundlik ja lööbe ägenemise perioodis isegi enam kui muutusteta täiesti terve nahk.

Psoriaasi korral tuleb valgusravi alustamisel arvestada nii isiku üldseisundit kui naha tervislikku seisundit. Umbes 90% psoriaasihaigetest paraneb hästi õigesti määratud ja doseeritud valgusravi puhul ja vaid ligi 10% on neid isikuid, kellel haigus kindlasti ägeneb.

 

Valgusravi ei tohi alustada haiguse ägenemise ajal.

 

Meie riigis kättesaadava UVB-ravi soovitatakse alustada 20 sekundist, lisades aega ettevaatlikult. Nädalas on mõistlik teha kolm seanssi, kuuriks 25-50 korda.

UVB-protseduurid peavad toimuma meditsiinitöötaja kontrolli all.

Naha ägenemisel tuleb UVB-ravi koheselt katkestada.

 

UVB-ravi toimub valgusravi kabiinides, peanaha psoriaasi korral kasutatakse aga psoriaasikammi.

 

Eesti Psoriaasiliidu liikmemaksu mittevõlglastest liikmed saavad UVB-ravi Telliskivi Perearstikeskuses aadressil Tallinn, Telliskivi tn.1 hinnaga 1,30 €  / seanss.

 

Eesti Psoriaasiliidu kontoris aadressil Tallinn, Toompuiestee 10-209 võib laenutada psoriaasikammi hinnaga 0,50 € / päev.

 
     
 
Eesti Psoriaasiliit | Toompuiestee 10, Tallinn 10137 | © 1998-2009 Eesti Psoriaasi Liit